AP Biology Topic 2: Cell Structure and Function Online Course

Bütün canlılar – bitkiler ve hayvanlar – hücrelerden oluşur. Hücre teorisine göre, hücre yaşamın temel yapı ve fonksiyon birimidir. Bu basitçe hücrenin yaşam için gerekli tüm aktiviteleri gerçekleştirebilecek en küçük canlı materyal birimi olduğu anlamına gelir. Hücreler farklı tipteki mikroskoplar kullanılarak incelenmiştir.

(0 review)

Bütün canlılar – bitkiler ve hayvanlar – hücrelerden oluşur. Hücre teorisine göre, hücre yaşamın temel yapı ve fonksiyon birimidir. Bu basitçe hücrenin yaşam için gerekli tüm aktiviteleri gerçekleştirebilecek en küçük canlı materyal birimi olduğu anlamına gelir. Hücreler farklı tipteki mikroskoplar kullanılarak incelenmiştir. Bileşik mikroskoplar olarak da bilinen ışık mikroskopları, lekeli veya canlı hücreleri incelemek için kullanılır. Bir organizmanın boyutunu 1000 kata kadar büyütebilirler. Elektron mikroskopları, bir hücrenin ayrıntılı yapısını incelemek için kullanılır ve 250.000 kata kadar büyüyebilir ancak yalnızca numunelerin ölen hücrelerini gözlemleyebilir.

ABOUT INSTRUCTOR

Türkiye'nin önde gelen sınav hazırlık ve eğitim danışmanlığı firması olan Test Prep, uzman eğitmenleriyle size online kurslar sunuyor. Öğrencilerin tüm sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan Test Prep, ofislerine gelme imkanı olmayan öğrencileri için online dersler hazırlamıştır. Bu dersler, quizler ve deneme sınavlarıyla siz de en yüksek skorlara ulaşabilirsiniz.

Reviews

Average Rating

0
0 rating

Detailed Rating

5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star
0

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.