AP Biology Topic 5: Heredity Online Course

Genetik nedir? En basit haliyle, genetik kalıtımın incelenmesidir. Bazı özelliklerin ebeveynlerden çocuklara nasıl aktarıldığını açıklar. Genetik hakkında bildiklerimizin çoğu, 19. yüzyılda Gregor Mendel tarafından keşfedildi. O zamandan beri, genetik alanı büyük ölçüde genişledi. Bilim adamları genetiğin mekanizmalarını incelerken, genleri manipüle etmenin yeni yollarını geliştirdiler. Örneğin, bilim adamları insülini, insan hormonunu yapan geni izole etmiş ve şimdi büyük miktarlarda yapmak için bakteri kullanmıştır.

(1 review)

Genetik nedir? En basit haliyle, genetik kalıtımın incelenmesidir. Bazı özelliklerin ebeveynlerden çocuklara nasıl aktarıldığını açıklar. Genetik hakkında bildiklerimizin çoğu, 19. yüzyılda Gregor Mendel tarafından keşfedildi. O zamandan beri, genetik alanı büyük ölçüde genişledi. Bilim adamları genetiğin mekanizmalarını incelerken, genleri manipüle etmenin yeni yollarını geliştirdiler. Örneğin, bilim adamları insülini, insan hormonunu yapan geni izole etmiş ve şimdi büyük miktarlarda yapmak için bakteri kullanmıştır. Fakat kendimizden önce, genetiğin temel kurallarını inceleyelim.

Course Curriculum

Total learning: 5 lessons / 5 quizzes

ABOUT INSTRUCTOR

Türkiye'nin önde gelen sınav hazırlık ve eğitim danışmanlığı firması olan Test Prep, uzman eğitmenleriyle size online kurslar sunuyor. Öğrencilerin tüm sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan Test Prep, ofislerine gelme imkanı olmayan öğrencileri için online dersler hazırlamıştır. Bu dersler, quizler ve deneme sınavlarıyla siz de en yüksek skorlara ulaşabilirsiniz.

Reviews

Average Rating

5
1 rating

Detailed Rating

5 stars
1
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star
0
  • Excellent

    excellent

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.