IB Biology HL Option B: Biotechnology and Bioinformatics Online Course

Mikropların dünyadaki biyokütlenin neredeyse yarısını oluşturduğu tahmin edilmektedir. Mikropların çoğu zararsız olsa da, birkaç tür hastalığa veya ciddi hastalıklara neden olur.

(0 review)

Mikroorganizmalar veya küçük boyutlarından dolayı tüm ekosistemlerde hayati bir rol oynamaktadır. Atıkları geri dönüştürür, azotu giderir ve insanlar tarafından ekmek, peynir, yoğurt, tofu ve bira gibi gıda maddeleri yapmak için kullanılabilir. Endüstride birçok mikroorganizma kullanılır ve genetiği değiştirilmiş bakteriler, insülin ve büyüme hormonu gibi insan proteinleri de üretir. Mikropların dünyadaki biyokütlenin neredeyse yarısını oluşturduğu tahmin edilmektedir. Mikropların çoğu zararsız olsa da, birkaç tür hastalığa veya ciddi hastalıklara neden olur. Grip, çocuk felci ve HIV viral hastalıklardır ve bakteriler tüberküloza, koleraya ve cüzzamıza neden olur.

Course Curriculum

Curriculum is empty

ABOUT INSTRUCTOR

Türkiye'nin önde gelen sınav hazırlık ve eğitim danışmanlığı firması olan Test Prep, uzman eğitmenleriyle size online kurslar sunuyor. Öğrencilerin tüm sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan Test Prep, ofislerine gelme imkanı olmayan öğrencileri için online dersler hazırlamıştır. Bu dersler, quizler ve deneme sınavlarıyla siz de en yüksek skorlara ulaşabilirsiniz.

Reviews

Average Rating

0
0 rating

Detailed Rating

5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star
0

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.