IB Biology HL Option C: Ecology and Conservation Online Course

İnsan nüfusu arttıkça ve dünyanın hemen her yerine daha fazla nüfuz ettikçe, organizmalar kayboluyor ve Dünya’nın biyolojik çeşitliliği azalıyor. Uluslararası işbirliği ve anlayış varsa, tehdit altındaki türlerin korunması ve önemli ekosistemlerin korunması sağlanabilir.

(0 review)

Ekoloji ve korumayı anlamak, farklı ekosistemlerdeki ve dünyanın farklı bölgelerindeki organizmalar arasındaki hassas iletişim ağını takdir etmemizi sağlar. İklim ve diğer abiyotik koşullar, organizmaların nerede yaşayabileceğini etkiler. Ayrıca, organizmaların tecrit altında yaşaması neredeyse imkansız türler birbirlerine yiyecek ve barınma sağlamak için etkileşime giriyor ve her biri diğerlerinin dağılımını etkiliyor. İnsan nüfusu arttıkça ve dünyanın hemen her yerine daha fazla nüfuz ettikçe, organizmalar kayboluyor ve Dünya’nın biyolojik çeşitliliği azalıyor. Uluslararası işbirliği ve anlayış varsa, tehdit altındaki türlerin korunması ve önemli ekosistemlerin korunması sağlanabilir.

Course Curriculum

Curriculum is empty

ABOUT INSTRUCTOR

Türkiye'nin önde gelen sınav hazırlık ve eğitim danışmanlığı firması olan Test Prep, uzman eğitmenleriyle size online kurslar sunuyor. Öğrencilerin tüm sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan Test Prep, ofislerine gelme imkanı olmayan öğrencileri için online dersler hazırlamıştır. Bu dersler, quizler ve deneme sınavlarıyla siz de en yüksek skorlara ulaşabilirsiniz.

Reviews

Average Rating

0
0 rating

Detailed Rating

5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star
0

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.