IB Biology HL Topic 10: Genetics and Evolution Online Course

Rasgele ürün çeşitliliği ve homolog kromozomların üzerinden geçme işlemlerinin bireyler arasında muazzam bir çeşitliliğe neden olduğunu görüyoruz. Çok az sayıda özellik, tekli genler tarafından kontrol edilir ve çok sayıda gen bir özelliği kontrol ettiğinde fenotip, birleşik etkileriyle belirlenir. Bu gen grupları poligonlar olarak bilinir ve evrim için gerekli olan çeşitliliği üretmeye yardımcı olur.

(0 review)

Topic 3 mayozla, gametlerin nasıl üretildiğini ve taşıdıkları genlerin insan özelliklerini nasıl etkilediğini ele almıştı. Tekli genler ve monohybrid genetik haçlar, değişkenlik üretir ve kan gruplarını kontrol edenler gibi çoklu aleller, olası çeşitliliği daha da arttırır. Burada, birden fazla gen içeren iki çift karakteristik eşzamanlı olarak miras kalan dihybrid crossları düşünürüz. Rasgele ürün çeşitliliği ve homolog kromozomların üzerinden geçme işlemlerinin bireyler arasında muazzam bir çeşitliliğe neden olduğunu görüyoruz. Çok az sayıda özellik, tekli genler tarafından kontrol edilir ve çok sayıda gen bir özelliği kontrol ettiğinde fenotip, birleşik etkileriyle belirlenir. Bu gen grupları poligonlar olarak bilinir ve evrim için gerekli olan çeşitliliği üretmeye yardımcı olur.

Course Curriculum

Total learning: 3 lessons / 3 quizzes

ABOUT INSTRUCTOR

Türkiye'nin önde gelen sınav hazırlık ve eğitim danışmanlığı firması olan Test Prep, uzman eğitmenleriyle size online kurslar sunuyor. Öğrencilerin tüm sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan Test Prep, ofislerine gelme imkanı olmayan öğrencileri için online dersler hazırlamıştır. Bu dersler, quizler ve deneme sınavlarıyla siz de en yüksek skorlara ulaşabilirsiniz.

Reviews

Average Rating

0
0 rating

Detailed Rating

5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star
0

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.