IB Biology SL/HL Topic 3: Genetics Online Course

Şempanzeler, diğer tüm organizmalardan ayrılmıştır, çünkü ebeveynleri şempanzelerdir ve yavruları da şempanzeler olacaktır. Her canlı organizma, kendisine ait olan kromozomlarda ve ebeveynlerinden kendisine geçen genlerde kendi yaşam planlarını devralır. Genetik çalışma, bu kalıtım sürecini açıklamaya çalışır.

(0 review)

Şempanzeler, diğer tüm organizmalardan ayrılmıştır, çünkü ebeveynleri şempanzelerdir ve yavruları da şempanzeler olacaktır. Her canlı organizma, kendisine ait olan kromozomlarda ve ebeveynlerinden kendisine geçen genlerde kendi yaşam planlarını devralır. Genetik çalışma, bu kalıtım sürecini açıklamaya çalışır ve aynı zamanda modern dünyada bitki ve hayvan ıslahından insan sağlığı ve hastalığına kadar çok önemli bir rol oynar.

Course Curriculum

Total learning: 5 lessons / 5 quizzes

ABOUT INSTRUCTOR

Türkiye'nin önde gelen sınav hazırlık ve eğitim danışmanlığı firması olan Test Prep, uzman eğitmenleriyle size online kurslar sunuyor. Öğrencilerin tüm sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan Test Prep, ofislerine gelme imkanı olmayan öğrencileri için online dersler hazırlamıştır. Bu dersler, quizler ve deneme sınavlarıyla siz de en yüksek skorlara ulaşabilirsiniz.

Reviews

Average Rating

0
0 rating

Detailed Rating

5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star
0

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.