IB Biology SL/HL Topic 4: Ecology Online Course

Dünyanın neredeyse tüm yüzeyi – topraklar, nehirler, göller, denizler ve okyanuslar – bir ya da başka tür organizmalara ev sahipliği yapar. Dünyada 10 milyona kadar farklı türün olduğu ve nerede ve nasıl yaşadıklarını ve etkileşimlerini anladıklarının ekoloji olarak bilinen bir biyoloji dalı olduğu tahmin edilmektedir.

(1 review)

Dünyanın neredeyse tüm yüzeyi – topraklar, nehirler, göller, denizler ve okyanuslar – bir ya da başka tür organizmalara ev sahipliği yapar. Dünyada 10 milyona kadar farklı türün olduğu ve nerede ve nasıl yaşadıklarını ve etkileşimlerini anladıklarının ekoloji olarak bilinen bir biyoloji dalı olduğu tahmin edilmektedir. İnsanlar, dünyadaki en çok sayıda tür değildir (örneğin, daha fazla bakteri ve böcek vardır), ancak insanın zararı kirlilik, yağmur ormanı tahribatı ve küresel ısınmadan kaynaklandığı için, dünyanın ekosistemleri üzerinde orantısız bir etkiye sahiptir.

Course Curriculum

Total learning: 4 lessons / 4 quizzes

ABOUT INSTRUCTOR

Türkiye'nin önde gelen sınav hazırlık ve eğitim danışmanlığı firması olan Test Prep, uzman eğitmenleriyle size online kurslar sunuyor. Öğrencilerin tüm sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan Test Prep, ofislerine gelme imkanı olmayan öğrencileri için online dersler hazırlamıştır. Bu dersler, quizler ve deneme sınavlarıyla siz de en yüksek skorlara ulaşabilirsiniz.

Reviews

Average Rating

5
1 rating

Detailed Rating

5 stars
1
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star
0
  • Excellent

    Harika bir ünite çalışması olmuş.

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.