IB Biology SL/HL Topic 5: Evolution and Biodiversity Online Course

Uzun süreler boyunca ve birçok nesilde, türlerin genetik yapıları yeni çevreye veya değiştirilmiş koşullara adapte olduklarında değişebilir. Bu değişikliklerin bir sonucu, yeni çeşitlerin ve türlerin evrimi olabilir. Hem fosil kayıtlarından hem de bugün yaşayan organizmalardan, dünya hayatının evrimi için güçlü kanıtlar elde edilmiştir.

(0 review)

Uzun süreler boyunca ve birçok nesilde, türlerin genetik yapıları yeni çevreye veya değiştirilmiş koşullara adapte olduklarında değişebilir. Bu değişikliklerin bir sonucu, yeni çeşitlerin ve türlerin evrimi olabilir. Hem fosil kayıtlarından hem de bugün yaşayan organizmalardan, dünya hayatının evrimi için güçlü kanıtlar elde edilmiştir. Doğal seçilim, evrimin nasıl gerçekleştiğine dair bir açıklama sunar. Organizmaların sınıflandırılması soylarını ve biyoçeşitlilik gözlemlerimizi anlamamıza ve aynı zamanda evrim mekanizması için daha fazla kanıt sunmamıza yardımcı olur.

Course Curriculum

Total learning: 4 lessons / 4 quizzes

ABOUT INSTRUCTOR

Türkiye'nin önde gelen sınav hazırlık ve eğitim danışmanlığı firması olan Test Prep, uzman eğitmenleriyle size online kurslar sunuyor. Öğrencilerin tüm sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan Test Prep, ofislerine gelme imkanı olmayan öğrencileri için online dersler hazırlamıştır. Bu dersler, quizler ve deneme sınavlarıyla siz de en yüksek skorlara ulaşabilirsiniz.

Reviews

Average Rating

0
0 rating

Detailed Rating

5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star
0

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.