IB Biology SL Option A: Neurobiology and Behaviour Online Course

Bir organizmanın çevresi hayatı boyunca değişir ve organizmanın, değişiklikleri tespit edip bunlara cevap verebilmesi bir avantajdır. Yanıtların çoğu hayatta kalma şansını ve tüm canlıları – en basit tek hücreli organizmalardan böceklere, kuşlara ve memelilere – ışık ve kimyasallar gibi uyaranlara yanıt verir.

(0 review)

Bir organizmanın çevresi hayatı boyunca değişir ve organizmanın, değişiklikleri tespit edip bunlara cevap verebilmesi bir avantajdır. Yanıtların çoğu hayatta kalma şansını ve tüm canlıları – en basit tek hücreli organizmalardan böceklere, kuşlara ve memelilere – ışık ve kimyasallar gibi uyaranlara yanıt verir. Hayvanlar, değişiklikleri saptamak ve vücutta bilgi iletmek için sinir sistemine sahiptir. Nörobiyoloji, sinir sisteminin yapısı ve işleyişinin incelenmesidir. Davranış, bir hayvanın bir veya daha fazla uyarana karşı verdiği tepkilerin şeklidir ve hayvan davranışları çalışmasına etoloji denir. Farklı davranışlar, hayvanların sosyal kalıpları ve çiftleşme ritüellerini geliştirmelerini sağlar.

Course Curriculum

Curriculum is empty

ABOUT INSTRUCTOR

Türkiye'nin önde gelen sınav hazırlık ve eğitim danışmanlığı firması olan Test Prep, uzman eğitmenleriyle size online kurslar sunuyor. Öğrencilerin tüm sınavlara en iyi şekilde hazırlanmasını sağlayan Test Prep, ofislerine gelme imkanı olmayan öğrencileri için online dersler hazırlamıştır. Bu dersler, quizler ve deneme sınavlarıyla siz de en yüksek skorlara ulaşabilirsiniz.

Reviews

Average Rating

0
0 rating

Detailed Rating

5 stars
0
4 stars
0
3 stars
0
2 stars
0
1 star
0

Leave A Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.